Репертоар

Events Calendar

Голема сцена
25 Септември
  • 20:00
    Регуларна

    Автор: Мартин Мекдона
    Режија: Јане Спасиќ
    Сценограф: Марко Јанев
    Костимограф: Ирина Тошева
    Музика: Дарија Андовска

    Мала сцена
26 Септември
28 Септември
  • 20:00
    Регуларна

    Режисер: Нела Витошевиќ
    Драматург: Викторија Рангелова - Петровска
    Сценограф: Костантин Трпеноски
    Костимограф: Роза Трајческа - Ристовска
    Композитор: Огнен Анастасовски

    Голема сцена Trailer
01 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Режисер: Нела Витошевиќ
    Драматург: Викторија Рангелова - Петровска
    Сценограф: Костантин Трпеноски
    Костимограф: Роза Трајческа - Ристовска
    Композитор: Огнен Анастасовски

    Голема сцена Trailer
03 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Автор: Мартин Мекдона
    Режија: Јане Спасиќ
    Сценограф: Марко Јанев
    Костимограф: Ирина Тошева
    Музика: Дарија Андовска

    Мала сцена
04 Октомври
08 Октомври
09 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Автор:  Сем  Шепард
    Режија:  Деан Дамјановски
    Музика:  Миодраг Неќак
    Автор на композиција: Јана Стојановска

    Мала сцена Trailer
10 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Aвтор: Lusy Kirkwood

    Режисер: D. W. Moffet

    Драматург: Викторија Рангелова Петровска

    Сценограф: Константин Трпеноски

    Асистент на сценограф: Зоран Петровски

    Костимограф: Александар Ношпал

    Превод од англиски јазик: Благоја Бошковски

    Кореограф: Кренаре Невзати

     

    улоги:

    ЕЈДАН - Зоран Љутков

    МИРАНДА - Ирена Ристиќ

    ШАРЛОТ - Сања Арсовска

    ГОСПОДИН БРЕДШО - Игор Ангелов

    СЕМ - Дамјан Цветановски

    РУПЕРТ - Стефан Вујисиќ

     

    инспициент: Гоце Бојчев

    суфлер: Жаклина Цветковска

     

     

     

    Голема сцена
15 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Режисер: Нела Витошевиќ
    Драматург: Викторија Рангелова - Петровска
    Сценограф: Костантин Трпеноски
    Костимограф: Роза Трајческа - Ристовска
    Композитор: Огнен Анастасовски

    Учество на Скопско лето

    Голема сцена Trailer
16 Октомври
17 Октомври
18 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Aвтор: Lusy Kirkwood

    Режисер: D. W. Moffet

    Драматург: Викторија Рангелова Петровска

    Сценограф: Константин Трпеноски

    Асистент на сценограф: Зоран Петровски

    Костимограф: Александар Ношпал

    Превод од англиски јазик: Благоја Бошковски

    Кореограф: Кренаре Невзати

     

    улоги:

    ЕЈДАН - Зоран Љутков

    МИРАНДА - Ирена Ристиќ

    ШАРЛОТ - Сања Арсовска

    ГОСПОДИН БРЕДШО - Игор Ангелов

    СЕМ - Дамјан Цветановски

    РУПЕРТ - Стефан Вујисиќ

     

    инспициент: Гоце Бојчев

    суфлер: Жаклина Цветковска

     

     

     

    Голема сцена
19 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Автор: Мартин Мекдона
    Режија: Јане Спасиќ
    Сценограф: Марко Јанев
    Костимограф: Ирина Тошева
    Музика: Дарија Андовска

    Мала сцена
22 Октомври
24 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Сценска адаптација: Дејвид Елдриџ
    Режија: Зоја Бузалковска
    Превод: Благоја Б. Бошковски
    Драматург: Александра Бошковска

    Голема сцена Trailer
25 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Aвтор: Lusy Kirkwood

    Режисер: D. W. Moffet

    Драматург: Викторија Рангелова Петровска

    Сценограф: Константин Трпеноски

    Асистент на сценограф: Зоран Петровски

    Костимограф: Александар Ношпал

    Превод од англиски јазик: Благоја Бошковски

    Кореограф: Кренаре Невзати

     

    улоги:

    ЕЈДАН - Зоран Љутков

    МИРАНДА - Ирена Ристиќ

    ШАРЛОТ - Сања Арсовска

    ГОСПОДИН БРЕДШО - Игор Ангелов

    СЕМ - Дамјан Цветановски

    РУПЕРТ - Стефан Вујисиќ

     

    инспициент: Гоце Бојчев

    суфлер: Жаклина Цветковска

     

     

     

    Голема сцена
26 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Автор:
    Даниел Глатауер

    Режија: Димче Никoловски
    Драматург: Александра Бошковска
    Костимограф: Раде Василев

     

    Мала сцена
29 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Автор:  Сем  Шепард
    Режија:  Деан Дамјановски
    Музика:  Миодраг Неќак
    Автор на композиција: Јана Стојановска

    Мала сцена Trailer
30 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Автор:
    Даниел Глатауер

    Режија: Димче Никoловски
    Драматург: Александра Бошковска
    Костимограф: Раде Василев

     

    Мала сцена
31 Октомври
  • 20:00
    Регуларна

    Режисер: Нела Витошевиќ
    Драматург: Викторија Рангелова - Петровска
    Сценограф: Костантин Трпеноски
    Костимограф: Роза Трајческа - Ристовска
    Композитор: Огнен Анастасовски

    Учество на Скопско лето

    Голема сцена Trailer



Септември
П В С Ч П С Н
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6