„Скоро секој автор би рекол дека го претпочита театарот, или подобро речено, тој магичен сценски круг во кои се случуваат сите сценски промени, случки и настани, круг кој честопати е наречен „сценски ринг што живот значи“, круг како централно жариште и магично поле кое ги обединува и публиката и целиот задкулисен живот во театарот.“ - Мето Јовановски
dramski on mobile

 
 
Наслов на претставата   Александар
Автор:   Љубиша Георгиевски
Режија:   Љубиша Георгиевски
Сценографија:   Мери Георгиевска
Костимографија:   Мери Георгиевска
Музика:   Tavitjan Brothers
Улоги:   Дејан ЛилиќЈелена ЖугиќБранко ЃорчевЗоран Љутков
КГ:   Ѓорѓи Јолевски
Инспициент:   Мугрен Еленински
Суфлер:   Жаклина Ѓоргиевска
Осветител:   Игор Георгиев
Тонмајстор:   Чедомир Младеновски
     
   

СЕКОЈ СИ ИМА СВОЈА МАКЕДОНИЈА

Љубиша Георгиевски

 
Назад   Галерија
     
 


    Пребарување
         
  ЧПП

 

Најава
 
   
Корисник
Лозинка
    
Нов корисник  
Ја заборавивте лозинката?
   
         
Анкета
 
  Дали ви се допаѓа новиот дизајн на сајтот на Драмски Театар Скопје
   
    Да
    Не
   
         
 
Драмски Театар
         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Powered by Net Consulting & Solution
Copyright © Dramski Teatar Skopje, 2008
 
users online
Android BlackBary Ios