"The stage is not merely the meeting place of all the arts, but is also the return of art to life." - Oscar Wilde
dramski on mobile

 
2016:    февруари | март | април | јуни | август | септември |
2015:    јануари | февруари | март | април | мај | јуни | октомври | ноември |
2014:    јануари | февруари | март | април | мај | јуни | август | септември | октомври | декември |
2013:    февруари | март | април | јуни | септември | ноември | декември |
2012:    февруари | март | април | септември | октомври | ноември | декември |
2011:    јануари | март | април | мај | јуни | август | септември | октомври | ноември | декември |
2010:    јануари | февруари | април | мај | јуни | јули | октомври | ноември | декември |
2009:    јануари | февруари | март | април | мај | јуни | јули | август | септември | октомври | ноември | декември |
2008:    март | април | мај | јуни | јули | септември | октомври | ноември |
2007:    февруари | мај |
2006:    јануари | јуни | ноември | декември |
2005:    март | април | јули | октомври |
2004:    јануари | април | јуни | ноември | декември |
2003:    март |
 
 Соопштение до јавноста по повод одложувањето на претставата
(15 апр 2016)

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

по повод одложувањето на претставата „Солун – град на духови“ во режија на Слободан Унковски, а во изведба на „Театарот на навигаторот Цветко“. Претставата требаше да се одигра на малата сцена на НУ Драмски театар Скопје на 14.04.2016 година во 20 часот, а по повод големиот јубилеј „70 години Драмски театар“...


Симнете ја новоста  |  Прочитај повеќе
 
 Гостување на Народниот театар од Сараево
(07 апр 2016)

Почитувани,

Во рамки на одбележувањето на седумдесет годишнината од постоењето на Драмски театар ќе гостува Народниот театар од Сараево со претставата „Диво месо“ од Горан Стефановски, а во режија на Дино Мустафиќ. Претставата ќе се одигра на 16.04.2016 со почеток во 20.00 часот.

Цена на билетот за оваа претстава изнесува 300 денари.


Симнете ја новоста  |  Прочитај повеќе
 
 Гостување на театарот „Борисав Станковиќ“ од Врање, Р. Србија
(01 апр 2016)

Гостин на Драмскиот театар од Скопје ќе биде Театарот Борисав Станковиќ од Врање, Република Србија.

На 5-ти април /вторник/, со почеток во 20:00 часот, тие ќе настапат со претставата ТРИ СЕСТРИ од Антон Павловиќ Чехов, во режија на Трајче Ѓоргиев. Во претставата играат: Марко Петричевиќ, Милена Стошиќ, Радмила Ѓорѓевиќ, Жетица Дејановиќ, Кристина Јаниќ, Јелена Филиповиќ, Александар Михајловиќ, Ненад Недељковиќ, Бојан Јовановиќ, Драган Живковиќ, Саша Стојковиќ, Нинослав Трајковиќ, Тамара Стошиќ, Сара Смиљковиќ, Теодора Стојановиќ и Милица Бабановиќ.


Симнете ја новоста  |  Прочитај повеќе
 
 
 


    Пребарување
         
  ЧПП

 

Најава
 
   
Корисник
Лозинка
    
Нов корисник  
Ја заборавивте лозинката?
   
         
Анкета
 
  Дали ви се допаѓа новиот дизајн на сајтот на Драмски Театар Скопје
   
    Да
    Не
   
         
 
Драмски Театар
         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Powered by Net Consulting & Solution
Copyright © Dramski Teatar Skopje, 2008
 
users online
Android BlackBary Ios